2012 m. kovo 9 d., penktadienis

Pažintis su Leeuwardenu

Sveiki,


pažintis su miestu prasidėjo, kai tik numigome. Visiems buvo smalsu atrasti miestą. Pirmas įspūdis, tai tikrai panašu į Daniją. Vandens kanalai miesto centre, visi važinėja dviračiais ir žmonės čia šypsosi.
Nyderlandų žemėlapis yra labai mažas - jo dydis siekia vos 41 526 km2, o gyventojų, palyginus su šalies plotu, čia labai daug, net 17 milijonų. Todėl galima daryti išvadą, kad ir gyventojų tankumas čia neįtikėtinai didelis - 399 kvadratiniame kilometre.


Šv. Bonifacijaus bažnyčia
Gražu. Čia jau pavasaris ir gėlės jau pradeda žydėti.

NHL

tai ne nacionalinė ledo ritulio lyga, tai mokyklos, į kurią atvykome pavadinimas. Čia mokosi maždaug 10000 studentų. Pastatas, kuriame mokomės pastatytas tik prieš 2 metus ir yra puikiai pritaikytas mokslui. Daug erdvės, darbo kambarių, padaryta taip, kad studentui būtų čia gera kaip namuose, nes tikrai daug laiko praleidžia šioje patalpoje. Mes ne išimtis.
Aukštoji mokykla
Dviračių parkingas 

Darbo kambariai
Vos tik atvykus pirmą dieną į universitetą, buvome suskirstyti į tarptautines grupes po 7 žmones. Ir gavome pirmą komandinę užduotį. Užduotis sukėlė visiems juoką, buvau pagalvojus, kad trumpam atsidūriau darželyje. Reikėjo sukonstruoti įrenginį, su kuriuo galime nuleisti kiaušinį iš 5 metrų aukščio, kad jis nesudužtų. Tam turėjome šiek tiek daiktų: šiaudeliai, balionai, kramtoma guma, pieštukai, popierius ir dar visokių niekučių. Visą tai vertino komisija. Darbas buvo tikrai smagus ir labiau susipažinome su komandos nariais. Beja, mūsų komandai pavyko kažką sukonstruoti, ir nesudaužėme kiaušinio.
Nuotraukoje komandos nariai: rumunė, portugalas ir estas
Kiaušinio kritimas


Kadangi Nyderlanduose antras pagal populiarumą transportas yra laivai, antra komandinė užduotis buvo išsirinkti laivo tipą ir padaryti apie jį projektą. Šiam darbui turime 2 savaites. 
Paskaitos vyksta kiekvieną dieną po 2-3. Paskaitos trukmė 1 valanda. Per kiekvieną paskaitą, turime užpildyti anketą apie tos paskaitos dėstymą.
Anketa apie paskaitą
Paskaita
Turime tikrai daug pertraukų tarp veiklos: kavos pertraukėlės, pietūs. 
Antradienis buvo ta diena, kai turėjome pristatyti savo darbus, kuriuos buvome padarę Lietuvoje. Kadangi buvo informacijos trūkumas, tai ir streso buvo šiek tiek daugiau nei reikėjo. Viskas vyko taip: sukabiname savo paruoštus plakatus ant stendų, komisija vaikšto ratu ir klausosi tavo pristatymo. Mes pristatymo kadangi neturėjome pasiruošę, tai viskas vyko ekspromtu. Bet viskas lyg ir pavyko.
Pristatymo diena
Iki kitų kartų,
Inga

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą